WROCLOW ON TOUR: Vag Event 2013

Wraz z ekipą „wL” postanowiliśmy odwiedzić legendarny zlot „Vag Event” organizowany przez ekipę „Wolfsgruppe”, który na dobrą sprawę zapoczątkował w Polsce serię zlotów z prawdziwego zdarzenia i był swoistym wyznacznikiem drogi i poziomu w jakim ten „sport” powinien iść.

DSC_2266

DSC_2267

DSC_2388

Pokaźną reprezentacją wybraliśmy się do Żerkowa już w piątek, tak aby wjechać na teren zlotu około godziny 16. Dla przypomnienia impreza odbywała się w dniach 28-29-30 czerwca na terenie Mickiewiczowskiego Centrum Turystyki lub jak kto woli Tuningu :)

DSC_2017

DSC_2044

DSC_2055

Według nas był to największy i najliczniejszy „VE” z dotychczasowych. W pełni dysponowany był trawiasty plac w okolicach kręgielni co przełożyło się na największą jak do tej pory liczbę aut. Na terenie imprezy można było uświadczyć całą masę dopracowanych projektów takich ekip jak „Dare Garage”, „Style Poznań”, „Raceism”, „Nord Vag” czy też gości z Rosji, Belgii, Niemiec i Irlandii. Projekty „Nue Wave” oraz „Old School” mieszały się nawzajem tworząc ociekający tłuszczem melanż stylów… Na placu gościnnie prezentowało się też kilka aut z ekipy „BMW Syndykat”. Takie obrazki cieszą pokazując w którą stronę zmierza scena w PL.

DSC_2095

DSC_2102

DSC_2107

Sprzyjającym imprezie elementem była pogoda która nad wyraz dopisała. Nawet nocne – przelotne opady deszczu nikogo nie przestraszyły. Chwila pracy przy aucie z rana owocowała tym, że karoseria błyszczała w blasku słońca przez cały następny dzień :) Zaplecze ośrodka pozwoliło uczestnikom zjeść domowy obiad, stoczyć zaciekły turniej w kręgle czy też bilard. W nocy auta zeszły na drugi plan. Większość integrowała się przy grillach czy też nocnej imprezie prowadzonej przez DJ. Dużym zaskoczeniem była kolęda przeprowadzona w nocy przez księdza PIO aka „Drake”, który ognistą wodą poświęcił ze sceny wszystkich uczestników :):):) Wróży to bardzo dobrze kolejnym edycjom imprezy. Nie zdarza się przecież zbyt często, że zlot odwiedza duchowny z archidiecezji :)

DSC_2112

Ekipa „Wolfsgruppe” zadbała również o atrakcje w trakcie dnia. Bitwy powietrzne „AirRide”, prezentacje zgromadzonych aut, wywiady z gośćmi czy też dyskusje na temat projektów, trendów oraz wielu innych ciekawych rzeczy towarzyszyły nam praktycznie przez całą sobotę. Nie zabrakło zmagań w wirtualnym świecie wyścigów. Jak zwykle każdy uczestnik mógł wystartować w turnieju „Forza Motorsport”.

DSC_2120

DSC_2161

DSC_2219

DSC_2227

Reasumując, tradycyjnie można było natknąć się na dobrze znane, a z racji dzielących nas odległości, nieczęsto widziane na żywo twarze jak i zawrzeć nowe, pozytywne znajomości. Subiektywnie mówiąc był to najlepszy i najliczniejszy z wszystkich dotychczasowych „VE”. Dla każdego pasjonata VAG’ów jest to pozycja obowiązkowa bez znaczenia czy wybiera się własnym projektem, czy też jako widz. My zmierzamy być na kolejnej, siódmej już edycji „VE”. A Ty ?

DSC_2403

DSC_2405

DSC_2424

DSC_2443

DSC_2467

Get Low Bro
Pele, Cegieł & ekipa wrocLOW