WROCLOW ON TOUR: VAG EVENT 2016

 

DSC_0894

Wolfsgruppe Vag Event. Trzy słowa wyrażające więcej niż Rafaello. A jak wiadomo Rafaello wraża więcej niż tysiąc słów! Po raz kolejny dane nam było obrać kierunek na Żerków i dać się porwać atmosferze Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego, a o tym co się działo przeczytacie i zobaczycie poniżej. Zapraszamy!

DSC_0648

DSC_0682

DSC_0696

DSC_0763

Tegoroczna edycja to ukłon w stronę historii. Motyw przewodni widniejący chociażby na oficjalnym plakacie czy koszulce zlotowej oraz hasło „Respect your elders” jasno i klarownie kierował przesłanie do zlotowiczów. Rób to co robisz jak najlepiej potrafisz ale pamiętaj o przodkach i o tym skąd wywodzi się kultura VAG. W swoich prywatnych przemyśleniach znalazłem jeszcze jedno zastosowanie tej sentencji. Jak wiadomo organizatorzy powrócili do formuły zamkniętej dla zwiedzających, skupiając się wyłącznie na jak najlepszym ugoszczeniu osób zgłaszających swoje projekty, bezpieczeństwie i komforcie ludzi biorących udział w zlocie przy okazji śrubując poziom bardzo wysoko. Tradycyjnie spotkało się to z komentarzami oburzenia ze strony ludzi chcących „tylko popatrzeć”. I właśnie te osoby, krytykujące koncepcję VE zamkniętego na publiczność powinny równie mocno skupić się nad znaczeniem hasła o szacunku dla przodków bo pamiętać trzeba, że to ekipa Wolfsgruppe była jednym z protoplastów topowych zlotów w tym kraju i przez lata nadawała ton, wyznaczała trendy i była źródłem inspiracji – swoistym polem doświadczeń z którego plonów korzysta obecnie cała (nie tylko VAGowa) kultura tuningu w Polsce. Więc szanujmy dokonania przodków ( i kreatorów naszej rodzimej sceny ) bo Marka Wolfsgruppe to gwarancja jakości i pasji jakiej często brakuje w obecnych „świeżych” formułach imprez nastawionych na błysk i podszytych płytkimi ideałami.

DSC_0849

DSC_0846-3

DSC_0843

DSC_0839Wśród aut symbolizujących epokę będącą odniesieniem tegorocznej edycji brylowały perfekcyjne Garbusy ekipy Sourkrauts czy też VW T1, T2, Scirocco MK1, Audi 100, Passaty B1, B2 przy których trzydziestoletnie Golfy MK2 czuły się jak gówniarzeria.

DSC_0878

DSC_0664

DSC_0811

DSC_0847

 

Reprezentacja WrocLOW rozproszona na kilka terminów przyjazdu zawitała już w piątek i szybko zaczęła chłonąć atmosferę miejsca zwanego Mekką VAG w Polsce. Sprawdzona, niepodrabialna i trafiająca w gusta formuła VE od dawna cechuje się stałymi i lubianymi elementami takimi jak prezentacja oficjalnego plakatu, wieczorne imprezy z DJem, prezentacje aut, wywiady, rozmowy o bolączkach sceny i nadziejach na kolejne sezony, sobotnie Nocne Straszenie Wiewióry zaszczepione od OldschoolSquad ale przede wszystkim totalna integracja i wyjście naprzeciw oczekiwaniom zgromadzonym tuningowcom. Miłym tegorocznym akcentem było zorganizowanie strefy kibica by niemieccy uczestnicy zlotu mogli dopingować Die Mannschaft w starciu z Włochami o półfinał Euro 2016. Tradycyjnie w Żerkowie zaistnieć i nałapać fejmu chciała również pogoda. Po piątkowym prażeniu słońca sobota zapowiadała się równie malowniczo do momentu gdy ni stąd ni zowąd zerwała się wichura łamiąca gałęzie i ściągająca obfity deszcz, który chwilowo spłoszył zlotowiczów. Jednak nic nie było w stanie popsuć nastrojów i atmosfery na MCT i podobnie jak w piątek – tak i w sobotę, najbardziej wytrwali walczyli na placu boju do samego rana by po krótkiej drzemce zjawić się na niedzielne rozdanie nagród.

DSC_0741

DSC_0661

DSC_0668

DSC_0755

DSC_0786

DSC_0793

DSC_0800

DSC_0803

DSC_0807

DSC_0602

W tym roku mieliśmy przyjemność być jednym z oficjalnych partnerów 9-tej edycji Vag Event by Wolfsgruppe. Postanowiliśmy wyróżnić również najlepsze naszym zdaniem auto zlotu, które niejako na przekór głównemu motywowi imprezy jest projektem mocno new waveowym. Statuetka wraz z kosmetykami od Auto na Blask powędrowała w ręce Johnny’ego – Załoganta nadmorskiej ekipy Dreamvag, którego Audi leżące na pięknych telefonach od RAD48 podbiło nasze gusta. Czy Johnny skorzysta z naszego zaproszenia i pokonując trasę Gdynia – Wrocław drugi raz w przeciągu tygodnia zjawi się na Czillen am Grillen – zadecyduje Jego Żona ;) Na pewno pojawi się w cyklu „Na dzielni u…” gdyż sesję z właścicielem i jego projektem zrealizowaliśmy wczoraj podczas Raceism Event a efekty będzie można tradycyjnie na www.wroclow.pl.

Jeśli chodzi o naszą Ekipę to miłym faktem jest nagroda TOP15 zlotu dla MK1 Kosy i podziękowania od Wolfsgruppe za wsparcie Vag Eventu ze strony WrocLOW!

DSC_0654-2

DSC_0921

DSC_0930

DSC_0937

VE to doskonały przykład dobrze znanego w środowisku powiedzenia „auta to tylko dodatek”. W Żerkowie te słowa nabierają mocy urzędowej. Mnogość dopracowanych aut z Polski i Niemiec pięknie podkreśla familijny klimat i przyjazną atmosferę rozwijaną z dnia na dzień z kieliszka na kieliszek pośród osób, które nawet jeśli początkowo się nie znają to po trzecim, piątym przejściu wokół terenu łapią wspólny temat i nawiązują znajomości procentujące nie tylko w głowie ale i w życiu.

Czy za rok tam będziemy? Będziemy! 10-ta jubileuszowa edycja to punkt obowiązkowy, który już dziś każdy powinien zaznaczyć w kalendarzu wielkim czerwonym kółkiem z kategorii „must be there!”.

DSC_0663

Tekst: Kamil Cegieł Cegiełka

Zdjęcia: Anna Gejda

GET LOW BRO!

DSC_0623

DSC_0656

DSC_0690

DSC_0702

DSC_0703

DSC_0708

DSC_0714

DSC_0719

DSC_0768

DSC_0782

DSC_0790

DSC_0808

DSC_0853

DSC_0892

DSC_0951

army