Gryzaki naturalne dla psów – dlaczego warto?

Każdy pies, niezależnie od wieku, rasy i miejsca, w którym żyje, ma potrzebę żucia, gryzienia i lizania. Czynności te pozwalają na wyciszenie i relaks. To naturalne zaspokojenie instynktu, którego potrzebuje każdy psiak. Naturalne gryzaki to idealne rozwiązanie, które pomoże z jednej strony zaspokoić tą potrzebę, z drugiej natomiast dostarczy naszym psim przyjaciołom cennych witamin i minerałów. Gryzaki naturalne dla psów to fajna opcja dla Twojego psiaka.

Naturalne gryzaki – gryzienie to czynność, którą psy uwielbiają

Psy lubią gryźć – przeważnie gryzą przedmioty, które nie są do tego przeznaczone. Podgryzanie kapci czy nogi od stołu może skończyć się w najlepszym wypadku rozstrojem żołądka. Zamiast pozwalać gryźć patyki, możemy sprawić naszym czworonogom prezent w postaci naturalnych przysmaków, które nie tylko zapewnią im chwile radości, ale dostarczą też cennych witamin i mikroelementów.

Sklepy zoologiczne posiadają szeroką ofertę różnego rodzaju przekąsek. Najlepiej wybierać jednak naturalne przysmaki dla psa, które są pozbawione szkodliwych substancji.

Szczególnie polecanymi produktami są:

  • żwacze wołowe – nie pachną może zbyt ładnie, ale psy je uwielbiają. Wzbogacają mikroflorę jelitową, są znakomitym uzupełnieniem dla suchy karm,
  • naturalne kości wołowe – są bogate w białko, zapewniają dużo gryzienia i ogromną frajdę,
  • łapki drobiowe – aromatyczna przekąska, pełna witamin i cennych minerałów,
  • suszona ryby – kuszą aromatycznym zapachem, są cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.

Naturalne gryzaki zaspokajają potrzebę żucia, uspokaja psa i dają mu kilkadziesiąt minut fajnej zabawa. Kupując twarde gryzaki, do których należą penisy wołowe możemy mieć pewność, że nasz piesek będzie miał zajęcie na długie godziny.

To świetna alternatywa dla patyków, kapci, ale także słabych jakościowo, sztucznych kości dla psów, które w swoim składzie zawierają szkodliwe substancje.

Gryzaki naturalne dla psów – które są najlepsze dla psa?

Nie da się ukryć, że przysmaki dla psów w formie gryzaków cieszą się sporą popularnością. Do wyboru mamy produkty o różnych kształtach i wielu smakach. W tym zatrzęsieniu psich smakołyków trudno czasem znaleźć to, co najlepsze.

Na szczególną uwagę wydają się zasługiwać gryzaki naturalne dla psów, które pozbawione są wypełniaczy i konserwantów. Niektóre sklepy zoologiczne zajmują się dystrybucją takich właśnie smakołyków. Naszą uwagę powinna wzbudzić oferta Uniszek. To firma, która produkuje jedne z lepszych gryzaków na rynku.

Przy wyborze psich przysmaków warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę. Ta jest mało istotna. Najważniejszy jest skład. Najlepiej, jeśli do produkcji konkretnego przysmaku wykorzystano wyłącznie naturalne składniki. To szczególnie ważne w przypadku psich alergików.

Należy pamiętać, by dobierać kształt, a przede wszystkim rozmiar smakołyków, do wielkości naszego czworonoga. Inne gabarytowo gryzaki przeznaczone są dla psów małych, inne natomiast dla większych pupili.

Naturalne przysmaki dla psa – gryzienie tylko pod nadzorem!

Pamiętajmy, że twarde gryzaki mogą być dla psa niebezpieczne.

Zadławienie, złamanie zęba, niedrożność jelit lub zaparcia – to tylko niektóre skutki nieumiejętnego jedzenia twardych smakołyków. Decydując się na zakup gryzaków, warto mieć psa pod kontrolą. Szczególnie jeśli jest jeszcze młodym, nieprzyzwyczajonym do takiego pożywienia psiakiem. Co prawda większość psów nie ma problemów z przyswajaniem takiego pokarmu, część zwierzaków czując naturalny aromat, wariuje i próbuje połykać kąski w całości. To właśnie na nich należy zwrócić szczególną uwagę.

Nauka powolnego jedzenia i gryzienia takich kąsków to podstawa, która zapewni sporą porcję radości i odpowiednią dawkę relaksu dla naszych czworonożnych przyjaciół.